Alonso odchodzi z Ferrari

czw, 16 października 2014 godz. 08:37:09 skomentuj F1
Tagi: Alonso, Ferrari

Fernando Alonso | Fot. Ferrari

Luca di Montezemolo powiedział stacji RAI, że Fernando Alonso po sezonie żegna Ferrari. - Fernando odchodzi z dwóch powodów - oświadczył były prezes firmy. - Pierwszy jest taki, że on chce usadowić się w nowym środowisku, a drugi - ponieważ Fernando osiągnął wiek, w którym nie może już czekać na kolejne zwycięstwa. On jest rozczarowany, że nie zdobył tytułu w ostatnich latach i potrzebuje nowej stymulacji.

Według Autosprintu, umowa Alonso z McLarenem jest w zasadzie sfinalizowana, pozostaje tylko do ustalenia ostatni szczegół. Fernando domaga się klauzuli, umożliwiającej mu odejście z Woking po jednym sezonie.

Krążą plotki o możliwym roku przerwy w F1 i starcie Alonso w 24 godzinach Le Mans. W czerwcu Fernando oglądał 24 Heures, był starterem wyścigu i odwiedził boks Audi. Od listopada będzie tam pracował zaprzyjaźniony z bicampeonem Stefano Domenicali.

- Być może on opuści Formułę 1 i zrobi sobie przerwę - powiedział Sportwoche Toto Wolff. - W tym roku Fernando pojechał do Le Mans, żeby spotkać się ze swoim przyjacielem Markiem Webberem. To oczywiste, że ten wyścig go fascynuje.