Alonso nie potrzebuje kolejnych testów

śro, 7 marca 2018 godz. 20:02:46 skomentuj F1

Fernando Alonso | fot. McLaren

Fernando Alonso, który dziś zdołał przejechać 57 okrążeń toru w Barcelonie i był zmuszony do spędzenia sześciu godzin w garażu po wycieku oleju z silnika Renault, powiedział, że nie potrzebuje kolejnych jazd, by przygotować się do GP Australii, a wszystkie problemy McLarena są pod kontrolą.

- Zdecydowanie dzisiaj chcielibyśmy zrobić więcej. Program zakładał więcej niż 50 okrążeń, ale pod koniec dnia odkryliśmy pewne rzeczy. To część testów i mam nadzieję, że nie powtórzy się do na dziesiątym okrążeniu w Melbourne. W pewnym sensie cieszę się, że samochód będzie coraz lepszy - mówił Alonso.

- Wszystkie ważne rzeczy udało nam się zrobić rano. Reszta dnia miała skupić się na długich przejazdach bez zbierania informacji. Nie jestem zbytnio zestresowany z powodu dzisiejszego przebiegu. Prawdopodobnie potrzebujemy ostatniego dnia, by zrobić długie przejazdy i sprawdzić dodatkowe rzeczy, ale jeśli chodzi o podstawowe sprawy, to jest w porządku i wszystko sprawdziliśmy. Nie potrzebuję ostatniego dnia jazd. Będę jednak w samochodzie, będę jeździł i mam nadzieję, że odkryjemy coś nowego - dodał.

- Samochód nie jest zły, a wszystkie problemy mamy pod kontrolą. Niestety codziennie odkrywamy nowe rzeczy, ale myślę, że da nam to silną pozycję w Australii - zakończył.

fot. McLaren