Alonso nie interesuje układ stawki

pią, 24 marca 2017 godz. 11:52:42 skomentuj F1

Fernando Alonso | fot. XPB Images

Fernando Alonso zapewnia, że nie ciekawi go zbytnio, jakie miejsce w stawce przed sezonem 2017 zajmuje McLaren. Zespół jest zainteresowany tylko walką o mistrzostwo.

Ekipa z Woking miała trudne przygotowania do sezonu. Zimą, podczas testów pod Barceloną, obydwaj kierowcy zespołu mieli problemy z awaryjnym silnikiem Hondy.

Zespół przyjechał do Australii w niezbyt dobrym nastroju, ale piątkowe treningi okazały się dla nich dość pozytywne.

- Mieliśmy pewne problemy, ale jeśli chodzi o doświadczenia z testów zimowych, było mniej kłopotów niż w Barcelonie, dzięki czemu pojeździliśmy trochę więcej w pierwszym i drugim treningu - powiedział Alonso. - Dzięki temu wydobyliśmy trochę więcej potencjału z samochodu, ponieważ za każdym razem, kiedy wyjeżdżamy na tor, sprawdzamy nowe rzeczy.

- To pozytywny aspekt, ale z pewnością jest do wyciągnięcia jeszcze więcej. Pracujemy dalej, ponieważ jesteśmy jeszcze daleko, jeśli chodzi o czasy okrążeń.

Alonso ukończył drugi trening na dwunastym miejscu, co sugerowałoby, że McLarena zobaczymy w środku stawki. Hiszpan jednak nie był zbyt zadowolony, kiedy zapytano go o układ sił w tym roku.

- Naprawdę mnie to nie obchodzi. Nie dbam o to, kto jest w środku stawki. Chcemy być mistrzami świata, chcemy być na podium, a jesteśmy daleko z tyłu.

- Czy zajmujemy trzynaste miejsce, siódme, dziewiąte, a z przodu jest Renault lub Force India, nie obchodzi mnie to zbytnio - dodał.

fot. XPB Images