Alonso może testować McLarena

czw, 20 grudnia 2018 godz. 12:53:15 skomentuj F1

Fernando Alonso | fot. twitter.com/DISupdates

Zak Brown, szef McLarena, powiedział w rozmowie z portalem crash.net, że Fernando Alonso jest zainteresowany sprawdzeniem samochodu na sezon 2019. Hiszpan zakończył karierę w F1, ale nadal chce wspierać swój były zespół.

- Rozmawiałem o testach z Fernando i jest bardzo otwarty na to. Mistrzowie świata, tacy jak Michael Schumacher, czy Mika Hakkinen nie chcą być zbyt daleko od F1. Ma bogate doświadczenie i to może przynieść efekty. Carlos i Lando są otwarci na wszelkie nowe pomysły. Fernando doskonale zna zespół, Lando nie ma tak wielkiego doświadczenia, a Carlos nie zna nas tak dobrze. Będziemy o tym rozmawiać. Pojadę do Daytony na testy Fernando i będzie kontynuować dyskusję - mówił Brown.

- Ostatecznie współpracuję z Gilem [de Ferranem, dyrektorem sportowym McLarena-red.] i podejmiemy decyzję co do programu testowego. Poza Fernando mamy testy młodych kierowców, opon i rezerwowego kierowcę. Wszystko musimy rozważyć. Gil przygotuje ostateczny program testów i ogłosimy go na początku stycznia - dodał.

fot. twitter.com/DISupdates