Alonso lojalny wobec McLarena

czw, 14 września 2017 godz. 14:28:02 skomentuj F1

Fernando Alonso | fot. XPB

Fernando Alonso tradycyjnie juz przekazał, że kwestia jego przyszłości w F1 powinna rozwiązać się w najbliższych tygodniach, chociaż sugeruje się, że pozostanie w McLarenie.

Jutro oczekiwane jest oświadczenie o podpisaniu przez McLarena kontraktu z Renault na dostawy silników od sezonu 2018. Zmiana dostawcy ma przekonać Hiszpana do przedłużenia umowy z ekipą z Woking.

- Wszędzie są opcje. Wszystkie są bardzo dobre. Musicie być cierpliwi i poczekać kilka tygodni - mówił Alonso dziennikarzom przed GP Singapuru.

Zapewnia, że chce być lojalny wobec McLarena, a kiedy plany zespołu na rok 2018 będą już oficjalne, wtedy zajmie się kwestią rozstrzygnięcia swojej przyszłości.

- Cokolwiek zadecyduję, to zrobię to dlatego, że chcę wygrywać - dodał. - Nie będę ścigał się w żadnej serii walcząc o top 10 czy top 15. Nic takiego.

- Jest wiele opcji, które analizuję i którym się przyglądam. F1 to mój priorytet. Poczekam z podjęciem tej decyzji, zanim wezmę pod uwagę inne serie.

- Rówoczesnie dajcie czas mojemu zespołowi. Przez niektóre z problemów przechodziliśmy razem. Chcę mieć czas na wspólną decyzję. Chcę zobaczyć przyszłoroczny samochód. Kiedy oni podejmą decyzję, ja podejmę swoją. Jestem wobec nich lojalny.

fot. XPB