Alonso liczy na niemoc rywali

pon, 7 maja 2018 godz. 10:48:33 skomentuj F1

Fernando Alonso | fot. McLaren

Fernando Alonso przyznał na łamach motorsport.com, że ma nadzieję, że rywale nie przywiozą na GP Hiszpanii wszystkich poprawek, jakie zaplanowali. McLaren mimo dobrego startu sezonu miał pewne trudności po tym, jak nie był w stanie zrealizować podstawowych celów rozwojowych.

- W Barcelonie pokażemy nowy pakiet aerodynamiczny, ale myślę, że 95% padoku przywiezie nowe elementy do Barcelony. Oznacza to, że różnice mogą pozostać na tym samym poziomie, a jeśli nasz pakiet okaże się lepszy, to odrobimy nieco. Możemy też stracić. Tylko od nas zależy czy nowe podzespoły spełnią nasze oczekiwania i mam nadzieję, że inni nie będą tak dobrzy. To nasza szansa - mówił Alosno.

- Idziemy w nowym kierunku, który rozpoczynamy w Barcelonie. Tak jak powiedział Fernando, nie możemy się spodziewać, że nagle wszystkich wyprzedzimy. Każdy przywiezie nowe części, zwłaszcza na pierwszy europejski wyścig. Monako będzie kolejnym miejscem, gdzie zobaczymy nowe pakiety. Innych poprawek należy spodziewać się w Kanadzie i na Silverstone - dodał Eric Boullier, szef McLarena.

fot. McLaren