Alonso dogrywa szczegóły

sob, 14 października 2017 godz. 09:30:30 skomentuj F1

Fernando Alonso

Fernando Alonso przekazał, że nadal pracuje nad pewnymi szczegółami swoich planów wyścigowych na sezon 2018. Przyznaje, że priorytetem jest potrójna korona.

Alonso ma za sobą trzy sezony w McLarenie. Nie były to udane lata, ze względu na zawodną i niekonkurencyjną jednostkę napędową Hondy, z której korzystała ekipa z Woking.

Jednak McLaren od przyszłego roku będzie współpracował z Renault i szefowie zespołu mają nadzieję, że podpiszą nowy kontrakt z Hiszpanem.

- Nadal myślę, nadal decyduję - powiedział Alonso. - Powiedzmy, że już bym zadecydował, ale nadal są pewne szczegóły, które trzeba zrozumieć.

- Jak wielokrotnie mówiłem, moim celem jest bycie najlepszym kierowcą na świecie i najbardziej kompletnym i aby to osiągnąć, trzeba wygrywać w różnych seriach, w różnych samochodach.

- Potrójna korona jest dla mnie dużym priorytetem i pracuję nad tym - kontynuował. - Myślę, że sezon 2018 będzie bardzo ekscytujący dla kibiców motorsportu. Mam nadzieję, że to polubicie i docenicie dodatkowy wysiłek.

Pytany o IndyCar, odparł: - Uważam, że pełne mistrzostwa nie są czymś, o czym myślę najbliższym czasie. Indianapolis 500 jest bardzo atrakcyjne i wezmę w tym udział w przyszłości, ale nie wiem kiedy. Będę chciał spróbować tam jeszcze raz.