Alonso chce przeprosin

pią, 24 sierpnia 2018 godz. 13:12:57 skomentuj F1

Fernando Alonso | fot. XPB

Fernando Alonso podał więcej informacji na temat ofert, które jak twierdzi otrzymał od Red Bulla. Ma również nadzieję, że Christian Horner przeprosi go za wcześniejsze słowa krytyki o tym, jak ciężko się z nim współpracuje.

Alonso, który żegna się z Formułą 1 po sezonie 2018 zdradził, że miał dwie oferty od Red Bull Racing w tym roku, aby zastąpić Daniela Ricciardo. Zespół z Milton Keynes zdementował jednak te rewelacje.

- Miałem kilka ofert od Red Bulla – powiedział Alonso. – W 2007 roku, 2009, 2011, 2013, a w tym roku dwa razy, w Monako i w sierpniu.

- Cieszę się, że zadaliście mi to pytanie, ponieważ komentarze Christiana Hornera i Helmuta Marko są całkowicie wyrwane z kontekstu i zaskakujące, że tworzę chaos i jestem trudną osobą do pracy.

- Po pierwsze nigdy ze mną nie pracowali, a po drugie chcieli mnie ściągnąć sześć razy w ciągu ostatnich siedmiu lat, a teraz twierdzą, że są lojalni wobec swojego programu młodych kierowców
– kontynuował. – To dla mnie dziwne i niesprawiedliwe. Napisałem do Christiana po jego komentarzach tego lata, przeprosił mnie drogą mailową i mam nadzieję, że w ten weekend znów mnie przeprosi.