Alfa Romeo wraca do F1

śro, 29 listopada 2017 godz. 10:56:17 skomentuj F1

Charles Leclerc | fot. XPB

Zespół Sauber F1 zawarł wieloletnią umowę na partnerstwo techniczne i komercyjne z Alfą Romeo.

Włoski producent będący częścią Fiat Chrysler Automobiles (FCA) dołączy do Sauber F1 Team jako sponsor tytularny od sezonu 2018.

Ekipa z Hinwill będzie funkcjonowała jako Alfa Romeo Sauber F1 Team. Dzięki temu marka wraca do Formuły 1 po 30 latach nieobecności w sporcie.

Zespół nadal nie potwierdził składu kierowców na przyszłoroczne mistrzostwa.

- Umowa z zespołem Sauber F1 to znaczący krok w kierunku przekształcenia marki Alfa Romeo, która powróci do Formuły 1 po ponad 30-letniej nieobecności - oświadczył prezydent Ferrari, Sergio Marchionne. - To marka, która pomogła w historii tego sportu. Alfa Romeo dołączy do innych głównych producentów samochodów, którzy uczestniczą w F1.

- Sama marka skorzysta również na dzieleniu się technologią i wiedzą jako partner Saubera posiadającego niekwestionowane doświadczenie - dodał. - Inżynierowie i technicy Alfy Romeo, którzy już zademonstrowali swoje możliwości w modelach Giulia i Stelvio, będą mieli okazję udostępnić to doświadczenie Sauberowi.

- Równocześnie kibice Alfy Romeo znów będą mogli wspierać producenta, który jest zdeterminowany do napisania nowego, ekscytującego rozdziału w swojej wyjątkowej i legendarnej historii w sporcie – podsumował.

fot. XPB