Administratorzy Force India zawiedzeni reakcją Uralkali

czw, 27 września 2018 godz. 19:43:56 skomentuj F1

fot. Racing Point Force India

Administratorzy Force India, firma FRP Advisory LLP, przyznali, że są zawiedzeni wejściem na drogę prawną spółki Uralkali, która przegrała przetarg na kupienie zespołu F1. Ekipa trafiła w ręce Lawrence’a Strolla. Sugeruje się jednak, że brakowało przejrzystości w sposobie przekazania zespołu.

- Możemy potwierdzić, że doręczono nam rozszczenie firmy Uralkali dotyczące administracji Force India. Jesteśmy zawiedzeni faktem, że wydali oni oświadczenie, zanim dostarczyli nam dokumenty. Postępowaliśmy zgodnie z naszymi obowiązkami oraz nadzorowaliśmy uczciwy i przejrzysty proces przetargowy, który był udany dla wszystkich zainteresowanych stron - czytamy w oświadczeniu FRP Advisory LLP.

- Wszyscy zainteresowani byli świadomi naszych prawnych obowiązków i dążyliśmy do uratowania Force India. Wszystkie strony mogły złożyć wniosek o możliwość ratowania zespołu, zamiast kupować jej aktywa. Gdy otrzymaliśmy ostateczne oferty, jedynie Racing Point było stroną, która pokazała propozycję ratunkową. Po dokładnym przeanalizowaniu wniosku wraz z naszymi doradcami prawnymi, upewniliśmy się, że to racjonalnie możliwe i kontynuowaliśmy prace - dodają.

fot. Racing Point Force India