Abiteboul zmartwiony postępami Hondy

śro, 17 października 2018 godz. 09:46:15 skomentuj F1

Alan Permane & Cyril Abiteboul | fot.  XPB

Cyril Abiteboul jest zaniepokojony ostatnimi postępami Hondy z silnikiem F1.

Niektórzy uważają, że kolejne kroki w zakresie osiągów, podjęte przez japońskiego producenta, zbliżą Hondę do Mercedesa i Ferrari, przeskakując Renault.

Renault traci po tym sezonie Red Bulla jako klienta. Ekipa z Milton Keynes, podobnie jak Toro Rosso już w tym roku, będzie korzystała z usług Hondy.

Współpraca McLaren-Honda była katastrofą, ale szef Renault – Abiteboul zgadza się, że ostatnio japońskie silniki spisują się naprawdę dobrze.

- Tak szczerze mówiąc, martwię się o wiele rzeczy w życiu, ale w szczególności o sytuację z jednostkami napędowymi - powiedział Abiteboul. - Jak widzieliśmy od zeszłego roku, Honda robi duże postępy.

- Red Bull bardzo wyraźnie inwestuje w to masowo, znacznie więcej, niż my
- kontynuował. - Cieszymy się, ze współpracy Red Bulla z Hondą, ale szczerze powiedziawszy mamy swój plan i go realizujemy. Nie chodzi tylko o wyścig zbrojeń.

Do Renault od sezonu 2019 trafi Daniel Ricciardo. Natomiast Nico Hulkenberg, który nadal będzie jeździł dla ekipy z Enstone przyznał, że zespół fabryczny nie osiągnął postępów, jakich oczekiwano.

Abiteboul stwierdził, że Renault ma nieco inne zadania przed sobą, niż konkurencja.

- Rozwijamy wszystkie aspekty pakietu, nikt nam niczego nie dostarcza, ani jeśli chodzi o układ napędowy, ani o podwozie. Wszystko robimy krok po kroku – wyjaśnił. – Jesteśmy pewni naszych poprawek na przyszły rok. To długa gra.