Abiteboul: W tym sporcie nie ma przyjaciół

wto, 3 października 2017 godz. 10:40:21 skomentuj F1

Nico Hulkenberg | fot. Renault Sport F1

Cyril Abiteboul, szef zespołu Renault w F1, przyznał, że w obliczu zatrudnienia Marcina Budkowskiego, F1 pokazała, że ciężko w niej o przyjacielskie relacje. Polak, który był dyrektorem technicznym F1 ze strony FIA, niespodziewanie złożył wypowiedzenie i najprawdopodobniej w styczniu dołączy do francuskiej ekipy.

- Do 2020 roku chcemy być jednym z najlepszych zespołów. Jest jeszcze dużo czasu, ale biorąc pod uwagę, że ekipy ze środka stawki tracą 1-1,5 sekundy do czołówki, to czeka nas duży skok. Musimy być agresywni w naszych działaniach - mówił Abiteboul.

- W tym sporcie nie ma przyjaciół. Oczywiście istnieją sposoby na załatwienie pewnych spraw i w kwestii rekrutacji, niekoniecznie Marcina, musimy rozwijać się. Gdy wróciliśmy nasza ekipa liczyła 475 osób, a teraz jest ich 620. Nie jest tajemnicą, że osoby te skądś się wzięły i ścigaliśmy je z innych zespołów - dodał.

- Renault jest czyste. Jesteśmy niezwykle uczciwi i lojalni. Cokolwiek zrobimy, upewnimy się, że jest to sprawiedliwe wobec naszych rywali - zakończył.

fot. Renault Sport F1