Grand Prix Abu Zabi 2017 - Abiteboul: Sytuacja nie jest przyjemna

wto, 21 listopada 2017 godz. 15:28:09 skomentuj F1

fot. Renault Sport F1

Szef zespołu Renault Sport F1, Cyril Abiteboul, przyznał, że pogodzenie się z ograniczeniem wydajności na rzecz niezawodności francuskich silników miało gorzki smak. Renault skupiając się na sezonie 2018, zaprzestało produkcji części do obecnych jednostek napędowych.

- Wiedzieliśmy, że jesteśmy w sytuacji, w której musimy poświęcić trochę wydajności, by zwiększyć niezawodność. Sytuacja nie jest przyjemna, ale niezbędna, by przejechać czyste wyścigi i smakuje to gorzko, ponieważ wiemy, że nasz potencjał jest o wiele większy. Musimy upewnić się, że to nie powtórzy się i nie będziemy musieli wybierać między wydajnością a niezawodnością. Do rywalizacji w F1 wymagane są oba czynniki - mówił Abiteboul dla motorsport.com.

- Musimy pomyśleć o tym, co zrobimy w Abu Zabi. Z jednej strony chcielibyśmy być bardziej agresywni, ponieważ to ostatni wyścig sezonu. Jednocześnie wiemy, że Haas jest bardzo blisko w klasyfikacji zespołów i musimy zrównoważyć podejście. Skupimy się na tym w najbliższych dniach - dodał.

fot. Renault Sport F1