Abiteboul chwali kierowców

śro, 28 marca 2018 godz. 15:09:53 skomentuj F1

fot. Renault Sport F1

Cyril Abiteboul, szef zespołu Renault w F1, powiedział na łamach motorsport.com, że Nico Hulkenberg i Carlos Sainz są w stanie rywalizować o czołowe pozycje w stawce. Podczas GP Australii Niemiec dotarł do mety na siódmym miejscu, a Hiszpan po problemach z nawodnieniem ukończył rywalizację na dziesiątej lokacie.

- Dobrze wiedzieć, że mamy kierowców, którzy potrafią jechać pod presją Bottasa i Alonso. Mają sprzęt, który mogą wykorzystać, choć Melbourne nie jest najlepszym miejscem na wyprzedzania - mówił Abiteboul.

- Carlos miał pewne problemy z systemem zapewniającym wodę do picia, ale nie sądzę, że to miało tak duży wpływ. Dobrze jest mieć dwa samochody w punktach, ale muszą pozostać na szczycie swoich walk, ponieważ są teraz częścią ligi dużych chłopców - dodał.

- Sezon rozpoczęliśmy w przyzwoity sposób, który daje nam pewność siebie. Nie mieliśmy problemów z niezawodnością i pozwala to na skupieniu się na wynikach. Mam nadzieję, że będziemy lepsi od Haasa i powalczymy z McLarenem. Zapowiada się interesująca rywalizacja. Idziemy zgodnie z naszym planem i oczekiwaniami - zakończył.

fot. Renault Sport F1