Grand Prix Wielkiej Brytanii 2017 - Abiteboul chce poprawy niezawodności

wto, 18 lipca 2017 godz. 15:04:27 skomentuj F1

Nico Hulkenberg | fot. Renault Sport F1

Cyril Abiteboul, szef zespołu Renault w F1, przyznał po GP Wielkiej Brytanii, że nie ma usprawiedliwienia dla tak niskiego poziomu niezawodności jednostek napędowych francuskiej marki. Przypomnijmy, że podczas niedzielnego wyścigu Jolyon Palmer zatrzymał swój samochód na okrążeniu formującym, a problemy z silnikiem nie pozwolił na bezpośrednią walkę Nico Hulkenbergowi z Danielem Ricciardo.

- Nadal jesteśmy niezadowoleni z niezawodności, ponieważ oba samochody doznały awarii. Wiemy o tych słabościach i musimy naprawić to. Szczerze mówiąc nie ma powodów do rozpaczy, jeśli weźmiemy pod uwagę, gdzie jesteśmy z naszym programem. Musimy skupić się na niezawodności, ponieważ wydajność pokazuje, że idziemy w dobrą stronę - mówił Abiteboul.

- Mieliśmy silny wyścig bez błędów i dobrą strategią. Pod koniec pojawił się problem i mieliśmy jakąś nieszczelność w układzie wydechowym i nie mogliśmy zablokować ataków Ricciardo. Wierzę, że gdyby nie to, bylibyśmy w stanie utrzymać go za nami, a tak celem pozostało doprowadzenie samochodu do mety. Musimy to zrozumieć i sprawdzić, co byłoby, gdyby wyścig liczył więcej okrążeń - dodał.

fot. Renault Sport F1