Grand Prix Bahrajnu 2018 - 0,4 sekundy straty Ferrari

czw, 5 kwietnia 2018 godz. 16:46:56 skomentuj F1

Sebastian Vettel |  fot. Ferrari

Sebastian Vettel powiedział podczas konferencji prasowej przed GP Bahrajnu, że Ferrari traci do Mercedesa 0,3-0,4 sekundy, pomimo zwycięstwa, jakie odniósł Niemiec w GP Australii.

- Jeśli spojrzymy na tempo z testów i pierwszego wyścigu, to jasne jest, że Mercedes jest najszybszy. Prawdopodobnie ma 0,3-0,4 sekundy przewagi. Widzieliśmy to też w trakcie wyścigu. Lewis kontrolował swoją prędkość i atakował, kiedy musiał - mówił Vettel.

- Ogólnie rzecz biorąc, w kwalifikacjach w Melbounre różnica była nieco większa niż prawdopodobnie wygląda. Myślę, że Max popełnił mały błąd w Q3, podobnie jak ja, więc powinniśmy być bliżej. Myślę, że przewaga w kwalifikacjach i wyścigu jest taka sama - dodał.

- Możemy zgadywać różnicę tak długo, jak będziemy chcieli, ale gdzie jesteśmy, zobaczymy w weekend. Nie mam żadnego interesu w zgadywaniu, gdzie jesteśmy i ile tracimy w kwalifikacjach. Jest wiele rzeczy, które na to wpływają. Zrobimy wszystko, co w naszej mocy i zobaczymy, gdzie skończymy. Najważniejszy jest jednak niedzielny wyścig - dodał Kimi Raikkonen.